Yaklaşımımız

Mottomuz olan “hayata hazırlık” bize göre ömür boyu devam eden bir süreç. Aynı mutluluk gibi bir ömür boyu sürmesi için onları hazırlamaya devam ediyoruz.


Bilim & Biz

Büyük önderimiz Atatürk’ün bizi yönlendirdiği ve takip etmemizi istediği bilim ve bilgi yolundaki ilk adımlarımız okulumuzda doğa bilimleri ile başlıyor ve uzayın derinlikleri ve evreni kavramaya çalışmakla devam ediyor. Bilimin ışığı ile aydınlanmış yolumuzda daima ileriye gitmek için emin adımlarla ilerliyoruz.


Montessori Eğitimi:

Dr. Maria Montessori’nin eğitim felsefesinin temelinde çocuğun sosyal duygusal gelişimi bulunmaktadır.

Sosyal duygusal gelişim birey olmanın, dünyanın herhangi bir noktasında kendi ayakları üzerinde mutlu başarılı bir hayat kurmanın başlangıcıdır.

İnsan sosyal bir varlık olduğundan toplum içindeki konum, kişiler ile ilişkileri ve en önemlisi kendi ile olan öz ilişkisi 0-6 yaş arasında geliştirdiği sosyal duygusal gelişimi ile belirlenmektedir.

Montessori eğitiminde artık Selvin Öğretmen yaklaşımı diyebileceğimiz eğitim anlayışımızda çocuğun birey olarak kendini gerçekleştirmesinin başlangıcı olarak sosyal duygusal gelişimi görmekteyiz.

Okulumuzda çocuklarımız Montessori eğitiminin her aşamasına kendi yapabildikleri ile başlamakta ve günden güne hatta saatten saate kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Hiçbir çocuk başka bir arkadaşı ile karşılaştırılmadan sadece kendi için çalışmaktadır. Bu çalışmanın hedefi ise “hayata hazırlık”. Asla bir sınav ya da yarış söz konusu değildir.

Çocuklarımız burada öğrenmeyi öğreniyor ve sonrasında da öğrenmenin keyfine varıyorlar.Adres: Ahmetbey Köy No: 111/1 Osmangazi / BURSA
Telefon: 0224 241 26 97
Telefon: 0531 699 72 88
E-Posta: info@selvinogretmen.com
Copyright © 2021 | Selvin Öğretmen
Tüm Hakları Saklıdır