Selvin Öğretmen

Hayata Hazırlık

Mottomuz olan “hayata hazırlık” bize göre ömür boyu devam eden bir süreç. Aynı mutluluk gibi bir ömür boyu sürmesi için onları hazırlamaya devam ediyoruz.


HAKKIMIZDA

2008 yılında Korupark Evleri içerisinde Dil yaşam atölyesi olarak başladığımız hayatımıza 2013 yılında Ahmetbeyköy’deki yeni yerleşkemizde 0-6 Yaş Montessori eğitimi ile devam ediyoruz.

Her zaman önceliğimiz çocukların gelişimi oldu ve olmaya devam ediyor. Bu gelişim içinde bizim için en önemli parça bir çocuğun sosyal duygusal gelişimidir.

Kurucumuz Süreyya Selvin Yaşarsoy’un Uluslararası Montessori diplomalarını alırken edindiği bilgilerin ve sonrasında yılların tecrübesi ile damıttığı kendi yaklaşımı ile bugünlere geldik. Eğitim serüvenimiz hala devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası tüm gelişmeleri takip edip yeni yaklaşımlar ile kendimizi geliştirerek bizimle beraber büyüyen öğrencilerimizin de bu yeniliklerden yararlanmasını sağlamaya devam ediyoruz.

Mottomuz olan “hayata hazırlık” bize göre ömür boyu devam eden bir süreç. Aynı mutluluk gibi bir ömür boyu sürmesi için onları hazırlamaya devam ediyoruz.En İyi Öğretmen Doğa

Doğa en iyi öğretmen ve onun öğrencisi olabilmek için onu tanımamız ve onun tüm koşullarını bilmemiz gerekiyor. Bunun için tüm hava koşullarında okulumuz bahçesinden yararlanmaktayız.

Doğadan ve bahçeden ise en iyi bahçe sınıfı ile yararlanıyoruz. Bahçe sınıfımız haziran ayında açılıyor ve hava koşulları elverdiği sürece 3 aydan fazla olarak açık kalıyor. Bu sınıfımız tüm yaş gruplarımız için bahçe oluşturulan ortamlar ile sağlanmaktadır

Bahçe sınıfımız açıldığında okulumuz binasına sadece sabah kahvaltısı ve öğle yemeği için giriyoruz.

Bahçe sınıfımızın kapalı olduğu durumlarda ise okul bahçesini günde 1 saatten az olmamak şartıyla haftada dört gün kullanıyoruz.

Böylece en iyi öğretmenimiz doğadan en çok öğrenmeyi gerçekleştiriyoruz.


Kendim Yapıyorum

Çocuğun, özgüvenli bir birey olarak gelişimini tamamlanması için gereken tüm donanımı elde etmesinin anahtarı gelişim basamaklarının her adımını kendisinin çıkması ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle çocuklarımız, her deneyimi kendileri yaparak içselleştirmekte ve bunların kalıcı olması için sürekli tekrar etmektedirler.


Canlılara Saygılıyım

Dünyamızın sadece biz insanlara ait olmadığını onu bitkiler ve hayvanlar ile birlikte paylaştığımızı, onlar olmadan bizlerin de olmayacağını en baştan öğretiyoruz. Tüm yaşayan varlıkların yaşam haklarına saygılı ve onları koruyan bireyler olmayı, onlara sağladığımız ortamlar aracılığı ile öğreniyorlar.

Bunun için en iyi yardımcımız okulumuzun köpeği PONTİK başta olmak üzere tavşanlarımız, tavuklarımız, güvercinlerimiz, ördeklerimiz ve bahçemizdeki tüm bitkilerdir.


Adres: Ahmetbey Köy No: 111/1 Osmangazi / BURSA
Telefon: 0224 241 26 97
Telefon: 0531 699 72 88
E-Posta: info@selvinogretmen.com
Copyright © 2021 | Selvin Öğretmen
Tüm Hakları Saklıdır